چطور بیو اینستاگرام حرفه ای بنویسیم؟

حتما میدونی که وجود فالوور فیک در پیجت، باعث میشه که اینستاگرام پست هاتون رو نگذاره  که دیده شه و پیجتون بازدید خیلی پایینی داشته باشه!

حالا اگر بخواییم فالوور های فیک رو حذف کنیم تا پیجمون بیاد بالا، چیکار باید بکنیم؟؟؟

چطور فالوور های فیک و روح پیج را شناسایی و حذف کنیم؟

چطور بیو اینستاگرام حرفه ای بنویسیم

چطور بیو اینستاگرام حرفه ای نویسیم؟

بیو اینستاگرام

مگر می شود دنبال موفقیت برند و بیزینستان در اینستاگرام باشید و بیو حرفه ای و درست و حسابی نداشته باشید!
اگر می خواهید به کسب و کارتان در اینستاگرام رونق دهید این را بدانید که باید به بحث بیو توجه ویژه کنید زیرا بیو اینستاگرام مانند ویترین مغازه میماند که قبل از هر چیز به چشم می خورد.
Bio اینستاگرام اولین بخش و در عین حال تاثیرگذار ترین بخش پیج اینستاگرام می باشد .
بیو اینستاگرام مکانی برای شرح خلاصه فعالیت های پیج است که باید به صورت مرتبط با نوع فعالیت پیج و سیاست کاری شما تهیه و تنظیم شود.

شما در اینستاگرام فضای بسیار محدودی برای جلب توجه دیگران در اختیار دارید. به همین دلیل بسیاری از متخصصین شبکه های اجتماعی بر اهمیت نوشتن بهترین بیو اینستاگرام تاکید دارند.

آنچه که در این قسمت می نویسید باید انعکاسی از شرکت و اهداف شما برای کاربرانتان باشد. ما نیز در نوشتن این بیو در ارتباط با حرفه شما همراهتان خواهیم بود و ایده هایی را نیز به شما خواهیم داد که الهام بخش ایده های خلاقانه برای شما خواهد بود .

بیو اینستاگرام حرفه ای

 

هرکسی که وارد پیج شما می شود اولین جایی را که میبیند پروفایل و بیو شما است و ممکن است در چند ثانیه که بیو پیج رو میخواند جذب شما شود یا فورا از پیج خارج شود.
به همین خاطر است که از بیو اینستاگرام به عنوان یکی از مهمترین بخش های اینستاگرام می توان نام برد.
و اما چطور نوشتن یک بیو اینستاگرام حرفه ای بین پیج هایی که در حوزه شما فعالیت دارند کار شما را سخت می کند .
ولی بدانی که ترفند های ساده ای برای این کار وجود دارد.
اما باید این نکته را بدانید که نوشتن اینستاگرام نیز با محدودیت هایی روبه رو است.

محدودیت های Bio بیو اینستاگرام

چندین محدودیت برای نوشتن بیو اینستاگرام حرفه ای وجود دارد.

به عنوان مثال:
شما نمی توانید بیش از ۱۶۰ کاراکتر برای بیو پیجتان استفاده کنید.
شما قادر به استفاده از فونت های مختلف برای نوشتن بیو نیستید ):

( راه حل دست ماست )
و …

در قسمت بیو اینستاگرام چه چیزهایی باید نوشت

 

یک بیو اینستاگرام خوب، باید چندین هدف را بصورت همزمان دنبال کند، مانند:

  1. بیانگر کاری که انجام می دهید باشد.
  2. به گونه ای تنظیم شود که مشتری بتواند شما را پیدا کند.

یک پروفایل عالی در اینستاگرام شامل :

  • نشان دهنده هویت شرکت
  • مشتری را دعوت به اقدام کند

شرکت قهوه Five Senses رویکردی ساده در ارائه بیوی خود دارد.

چطور بیو اینستاگرام حرفه ای نویسیم

اگر صفحه اینستاگرام‌تان را به حالت بیزینس تبدیل نموده باشید، با رجوع به آمارها می توانید از تعداد دفعات بازدید صفحه تان اطلاع پیدا کنید.

اگر پیج اینستاگرام دارید و میخواهید فالوور هایتان را افزایش دهید از نرم افزار نینجاگرام فارسی دیدن کنید.

 

قسمت های پروفایل اینستاگرام

 

شناخت بخش های مختلف پروفایل اینستاگرام از اهمیت زیادی برخوردار است. از این بخش است که می توانید حساب کاربری خود را دقیق تر تنظیم و ویرایش کنید تا به کاربران اطمینان دهید دقیقا چه کاری را انجام می دهید و در صورت فالو کردن صفحه شما انتظار چه نوع پست هایی را داشته باشند.

1. عکس پروفایل اینستاگرام

قاعدتا، صفحه پروفایل باید حاوی عکسی باشد که مرتبط با بیزینس شماست . این عکس می تواند آرم یا عکسی از محصولات شما باشد. هر آنچه را که انتخاب می کنید باید جذاب به نظر برسد تا زمانی که در کنار پست های دیگر صفحات در سایز کوچکتر قرار می گیرد به چشم بیاید .

برخی از شرکت ها و افراد مشهور در عکس پروفایل خود تیک آبی دارند تا دیگران بتوانند صفحه اورجینال آنها را شناسایی کنند اما گرفتن تیک آبی به راحتی نیست.

2. نام کاربری و نام صفحه

نام کاربری شما در بالای صفحه پروفایل تان نمایش داده می شود و با این نام کاربران دیگر میتوانند شما را تگ کنند. جلوه دارترین قسمت بیو، همانجایی است که نام شما قرار گرفته است، که در پروفایل بصورت فونت bold نمایش داده می شود.

نام کاربری و نام شما هر دو در قسمت جستجوی اینستاگرام قابل جستجو هستند، پس نام ها را با دقت انتخاب کنید .

3. قسمت بیو اینستاگرام

در این قسمت 150 کاراکتر برای جمع بندی کردن اطلاعات شرکت خود و ترغیب مشتریان در اختیار دارید. در ادامه نگاهی خواهیم داشت به اینکه بعضی شرکت ها چگونه از این بخش استفاده می کنند.

4. آدرس وب سایت

در اپلیکیشن اینستاگرام فقط در قسمت بیو می توانید به طور مستقیم و فعال لینک وب سایت خود را قرار دهید. پس از این بخش هوشمندانه استفاده کنید.

5. دسته بندی نوع کسب وکار

قسمت دسته بندی که در زیر نام شرکت آمده است، مستقیما از دسته بندی که در صفحه فیسبوک تان تعیین کرده اید نمایش داده می شود. برای استفاده از این ویژگی باید اکانت اینستاگرام خود را به بیزینس تبدیل کنید. معرفی کردن خود به عنوان یک رستوران یا یک شخصیت معروف اجتماعی در قسمت پروفایل بسیار آسانتر از فضای با ارزش بیو می باشد .

6. دکمه های دعوت به اقدام و اکشن

اینستاگرام به تازگی لینک های جدیدی را به حساب های تجاری اضافه کرده است که در نتیجه فضای آزاد بیشتری در بیو در اختیار ما قرار می گیرد. پیش از این ویژگی، شرکت ها آدرس ایمیل و محل کار خود را برای مشتریان خود در جای دیگری می نوشتند. قسمت های ذکر شده فقط در اپلیکیشن اینستاگرام نمایش داده می شوند.

پیشنهاد مطالعه :  استفاده از تگ خرید استوری اینستاگرام -استیکر خرید اینستاگرام

شما می توانید برای استفاده از این قابلیت روی گزینه ویرایش پروفایل کلیک کرده و سپس در قسمت گزینه های تماس شماره تلفن خود را قرار دهید. اگر نتواستید این قابلیت را پیدا کنید، اول چک کنید حسابتان از نوع بیزینسی باشد.

در اینجا یک مثال از تمام فیلدهای تکمیل شده شرکت دونات ستاره آبی آمده است .

چطور بیو اینستاگرام حرفه ای نویسیم

 

آدرس ایمیل

وارد کردن آدرس ایمیل در این قسمت در پروفایل گزینه ای تحت عنوان ایمیل ایجاد می کند. این گزینه در قسمت زیر دیگر اطلاعات قرار دارد. هنگامی که یک مشتری قسمت ایمیل را کلیک می کند، اینستاگرام اپیلیکیشن ایمیل پیش فرض تلفن را باز می کند.

 

آدرس دفتر

اگر شما مالک کسب و کاری هستید که دارای دفتر کار خارج از فضای مجازی است با وارد کردن آدرس دفتر خود به مشتریان این امکان را می دهید تا به سادگی به شما دسترسی داشته باشند. وقتی که مشتریان روی این گزینه کلیک می کنند درخواست اجرای اپلیکیشن نقشه بر روی موبایلشان فعال می شود.

 

شماره تماس

راه دیگر برای نشان دادن اطلاعات تماس در پروفایل کاری تان افزودن یک شماره تلفن به این قسمت می باشد . هنگامی که کسی روی این گزینه کلیک می کند، فوراً برنامه مربوطه باز شده تا وی بتواند مستقیمآ با شرکت تماس بگیرید.

افزودن هشتگ و لینک پروفایل های دیگر به بیو اینستاگرام Bio

اینستاگرام به تازگی یک ویژگی جدید ارائه کرده که به شما این امکان می دهد تا بتوانید هشتگ ها و لینک های پروفایل های دیگر اینستاگرام را در بیو اینستاگرام خود قرار دهید. این امکان هزاران فرصت جدید را در اختیار بازاریابان قرار میدهد. برای مثال، اگر برند شما چندین صفحه اینستاگرام برای بخش های مختلف خود داشته باشد، اکنون قادر خواهید بود لینک مربوط به صفحه های دیگر خود را به قسمت بیو اضافه کنید تا دیگر مخاطبان شما مجبور نباشند دنبال آن بگردند. همینطور اگر در فضای مجازی صفحه های تأیید نشده و کاذبی منتسب به شما وجود داشته باشند، از این طریق می توانید دستیابی به صفحه های رسمی خود را برای افراد آسان تر کنید.

چطور بیو اینستاگرام حرفه ای نویسیم

برندی مانند آدیداس را در نظر بگیرید. نه تنها آنها برای مناطق مختلف و بخش های متفاوت برند خود صفحات جداگانه‌ای دارند، بلکه برخی صفحه های کپی شده و تقلبی که از نام تجاری شان استفاده می کنند نیز وجود دارند . برجسته سازی حساب های رسمی در بیو می تواند به فالوئرهای شان نشان دهد چه صفحاتی مجاز یا غیرمجاز هستند .

چطور بیو اینستاگرام حرفه ای نویسیم

به عنوان یک برند تجاری و بیزینسی، ممکن است حتی نخواهید هیچ صفحه ای به شما لینک شود. خوشبختانه اینستاگرام این اجازه را به شما می دهد تا با حفاظت از فضای مجازی خود قادر باشید کسانی را که قصد لینک کردن حساب کاربری شما را در بیوی خود دارند را مدیریت کنید.

هر گاه کسی قصد داشته باشد لینکی از پروفایل شما در بیوی خود وارد کند، به شما یک پیغام فرستاده می شود و میتوانید تصمیم بگیرید که آن را قبول یا رد کنید. اگر شما آن را رد کنید، صفحه شما هنوز در بیو اینستاگرام  او نمایش داده میشود، اما لینکی در کار نیست.

افزودن هشتگ لینک شده در بیو اینستاگرام موجب سهولت در هدایت افراد به هشتگهای مشخص شده توسط شما و یا کمپین های خاصی که شما آنها را راه اندازی کرده اید خواهد بود. بدون آنکه فالوِرهایتان مجبور باشند دنبالشان بگردند. و بدین گونه ، آنها فقط کافی است بر روی هشتگ قرار داده شده در بیو کلیک کرده و تمام پست های مربوطه را مشاهده نمایند.

طراحی خلاقانه پروفایل اینستاگرام

شما می توانید با اضافه کردن سطرها و ایموجی ها در طراحی بیوی خود خلاقیت به خرج دهید.  فقط باید این را بدانید که آنچه که در اپلیکیشن و برنامه اینستاگرام بصورت درست نشان داده میشود ممکن است تحت وب به درستی نمایش داده نشود.

 

نمونه های طراحی بیو اینستاگرام برای ایده گرفتن

شرکت ها از بخش بیوی خود  به طرق مختلف استفاده می کنند. از مشخص کردن هشتگ های برند تا هدایت افراد برای ثبت نام. شما میتوانید با هر آنچه که برای شما مناسب تر است، امتحان کنید. در اینجا نمونه های زیادی از نحوه بهره وری شرکت ها از این 150 کاراکتر اهدایی اینستاگرام به آنها را آورده ایم.

 

خط مشی شبکه اجتماعی

شرکت NHL لینکی از سیاست رسانه اجتماعی خود در بیو اینستاگرام به نمایش گذاشته است. ممکن است جای تعداد زیادی از کاراکترهایی که در اختیارش قرار گرفته را اشغال کند، اما برای آنها نمایش این نقطه نظرات قانونی اهمیت فراوانی دارد .

چطور بیو اینستاگرام حرفه ای نویسیم

شرکت کارخانه تولید مشروبات الکلی  Maker’s Mark با فهرست کردن حداقل سن استفاده از الکل ، که برای برندهای فروش الکل تاکید شده است، گامی فراتر نهاده است .

چطور بیو اینستاگرام حرفه ای نویسیم

چطور بیو اینستاگرام حرفه ای نویسیم

تاکید بر اصالت پیج اینستاگرام

برای اکثر برندهای برجسته که احتمالا صفحات و پیج های تقلبی زیادی دارند، تعیین صفحه خود به عنوان یک صفحه رسمی بسیار مفید به نظر می رسد.

Eater LA این موضوع را در بیو اینستاگرام خود به همراه یک نشان معتبر که هویت برند اوست، بیان کرده است.

چطور بیو اینستاگرام حرفه ای نویسیم

 

استفاده  از شعارتان در بیو اینستاگرام

شرکت TED سخنرانی های انگیزشی فکری آن زبانزد می باشد شعار خود را در بیو اینستاگرام خود بکار برده است. این شعار دقیقا در چند واژه کوتاه به شما می گوید که این برند در حد توان خویش چه اهدافی را در سر دارد.

پیشنهاد مطالعه :  نکاتی از بازاریابی با اینستاگرام

برای ساخت یک برند متفاوت ، باید بیانیه ای از کارهایی که می خواهید انجام دهید یا خلاصه ای از ارزش‌های خود ارائه دهید.

چطور بیو اینستاگرام حرفه ای نویسیم

 

مینیمال گرایی و نرمال در بیو اینستاگرام

بعضی افراد ممکن است ساده گرایی در طراحی یک بیو مد نظر داشته باشند.PUMA  از عبارات کوتاه و ساده استفاده می کند و اجازه می دهد تصاویر و آرم شناخته شده شرکت، خودشان با مخاطبان صحبت کنند. یک بیوی ساده، شناخت دقیق (همان چیزی که هر برند خواستار آن است) را برای مشتریان آسان می‌سازد .

چطور بیو اینستاگرام حرفه ای نویسیم

 

معرفی سایر صفحهاتتان در شبکه های اجتماعی دیگر

یکی دیگر از برندهایی که از مینیمالیسم به شکل دیگری بهره می برد، Gucci است، که بخشی از زیبایی تجاری آن محسوب میشود. علاوه بر این، آنها به فالوئرهای خود این امکان را می‌دهند تا بتوانند آنها را در اسنپ چت پیدا کنند. سایر برندها نیز آدرس فیسبوک یا توییتر خود را برای مشتریان شان قرار می دهند تا بتوانند هر کجا آنها را پیدا کنند.

چطور بیو اینستاگرام حرفه ای نویسیم

 

هدایت و فروش کالاهای قرار داده شده در پست ها

Serena & Lily در بیوی خود از مخاطبان می خواهند که کالاهای نمایش داده شده در لابلای پست هایشان را خریداری کنند. از آنجا که اینستاگرام هنوز قابلیت افزودن لینک را به کپشن پست ها در اینستاگرام اضافه نکرده است، راه حل جایگزین این است که یا از مشتریان بخواهید که از لینک قرار داده شده در پروفایل بازدید کنند یا از یک سرویس مانند Have2Have  استفاده کنید.

چطور بیو اینستاگرام حرفه ای نویسیم

با بازدید از لینک، شما وارد یک صفحه ای مشابه اینستاگرام می شوید، با این تفاوت که در اینجا، با کلیک بر روی یک عکس، قابلیت خرید آن محصول وجود دارد.

 

درخواست : لینک را دنبال کنید

درست مثل شرکت  Serena & Lily صفحه شرکت غذایی NYT برای خوانندگان دقیقا همان چیزی را که می خواهند بدانند بازگو می کند: این که کجا بروند تا بیشتر در مورد غذایی که در عکس آمده یاد بگیرند؟…

چطور بیو اینستاگرام حرفه ای نویسیم

به جای لینک زدن به یک محصول، این عکس ها به مقالات خبری و دستورالعمل های تهیه آن لینک می شوند. استفاده از این نوع سرویس برای بالابردن ترافیک سایت تان نیز مفید می باشد.

 

از هشتگ برند در بیو اینستاگرام استفاده کنید

برای صفحه هایی که محتواهای تولید شده توسط کاربر از استراتژیهای آنهاست، تهیه فهرستی از هشتگ های برند و قرار دادن آن در بیو هوشمندانه به نظر می‌رسد .

شرکت A color story  چندین لینک ارتباطی بصورت همزمان برای مشتریان خود قرار داده است.

برای جلوه دادن صفحه خود، از هشتگ برند خود استفاده کنید.

چطور بیو اینستاگرام حرفه ای نویسیم

 

دعوت به دانلود کردن در بیو اینستاگرام

از آنجایی که بسیاری از مشتریان از وب سایتها دیدن می کنند، برخی از صفحه های اینستاگرام از این مهم بهره می برند تا آخرین خدمات خود بدینگونه ارائه کنند. مثلا صفحه اینستاگرامی  Love’s صفحات رنگ آمیزی شده رایگان را در وب ‌سایت خود ارائه داده است .

چطور بیو اینستاگرام حرفه ای نویسیم

 

استفاده خلاقانه از ایموجی ها در بیو اینستاگرام

قسمت بیو اینستاگرام میتواند شخصیت شما را جلوه گر سازد. برخی برندها از ایموجی ها برای قرار دادن صفات شخصیتی یا جایگزین کردن کلمات استفاده می کنند.

در صفحه Joy Cho او از ایموجی ها استفاده می کند تا به شما بگوید که کارش در چه ارتباطی است (بستنی) و برای الحاق کردن کلمه ای دیگر از (ایموجی سنجاق) استفاده کرده است . سطرها خواندن را برای چشم ها راحت تر می‌کنند و عبارات کوتاه استفاده شده به مخاطبین وی متذکر میشوند که کجا می‌توان او را پیدا کرد.

چطور بیو اینستاگرام حرفه ای نویسیم

 

قدردانی ویژه از افراد مهم خود در بیو اینستاگرام

برای یک شرکت طراحی مانند Rifle Paper Co  داشتن یک مدیر خلاق بخش مهمی از کار محسوب میشود. تصدیق کردن آن در بیو برای تشکر از او بخاطر زحماتش ترفند بسیار خوب و عالی است.

چطور بیو اینستاگرام حرفه ای نویسیم

 

نمایش دادن هویت و نقش کاربران فعال

اگر کار شما قویاً متکی بر محتوای تولید شده توسط کاربر است و افرادی دیگر با شما به عنوان واسطه کار می کنند، می توانید مانند بنیاد معماری شیکاگو در قسمت بیو نامی از آنها بیاورید . این کار صفحه شما را نام آور می سازد و شخصیت ویژه‌ای به کارتان می بخشد و رشد به خصوصی میکنید.

چطور بیو اینستاگرام حرفه ای نویسیم

 

یا اصلاً چیزی در بیو اینستاگرام خود نگذارید

اگر به اندازه کافی شهرت دارید، حتی به بیو هم نیاز ندارید.

الن تنها نام خود و وب سایتش را در پروفایل خود قرار داده است . کل قسمت بیوگرافی او خالی است. و اگرچه این نوع بیو ممکن است برای الن بکار آید، اما به شما توصیه نمیکنیم که این روش را انتخاب کنید. وهمینطور صفحه بازیگر معروف ایرانی پرویز پرستویی بدون بیو اینستاگرام … .

چطور بیو اینستاگرام حرفه ای نویسیم

چطور بیو اینستاگرام حرفه ای نویسیم.

 

تحلیل و تغییر بیو اینستاگرام

همانند سایر استراتژی های شبکه‌های اجتماعی ، به شما توصیه می کنیم پروفایل خود را آنالیز و تحلیل کنید و همچنین بازدیدهای صفحه تان که ممکن است به وب سایت شما ارسال شود ، را نیز بررسی کنید.

نگران نباشید و با طراحی و ساختار بیوی خود بازی کنید. اینستاگرام یک شبکه ی سرگرم کننده است و میتواند یک فرصت عالی برای شما باشد تا شخصیت ویژه تری را به برند خود تزریق کنید.

اگر در اینستاگرام فعالیت میکنید و میخواهید از بلاک شدن پیج جلوگیری کنید و همواره پیجتون رشد کنه و دیده بشه ، به این ابزارها نیاز دارید👇

پیشنهادم استفاده از ابزارهای طلایی

آموزش حرفه ای افزایش رایگان فالوور واقعی اینستاگرام + هدیه ویژه

زمان محدود :

5 مهر 1400 / دوشنبه

(فقط همین امروز)

با این پنل ، هزاران فالوور واقعی به پیجت جذب کن

پیج های اینستاگرامی که هر روز فالوورشون افزایش پیدا میکنه، از چی استفاده میکنن؟

اگه کسب و کار داری میتونی به راحتی با این روش رشدشان بدید و تبلیغات انبوه و کاملا رایگان بکنید.

روشی که بتونید باهاش هزاران فالوور کاملا واقعی و 100% تضمینی به پیجتان جذب کنید تنها با چند کلیک ساده.

برای اطلاعات بیشتر با این روش قدرتمند، روی دکمه زیر کلیک کنید.

ممنونم از اینکه وقت گذاشتید و این مقاله رو تا اینجا خوندید.

دوست داریم تجزیه و تحلیلتون رو ( با اسال نظر در پایین صفحه ) در رابطه با این موضوع بدونیم و کاربران دیگه رو هم از تجربیات خودتون مطلع کنید.

امتیاز کاربران :
اینستا فارسی

اینستا فارسی

با سال ها تجربه و سابقه آمدیم تا مسیر رشد و پیشرفت را برایتان مهیا کنیم. با روش هایی حرفه ای و ساده که میتوانند بهترین ها را برایتان رقم بزنند.

هر سوال و نظری داری میتونی همینجا بنویسی و پاسخت رو دریافت کنی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + هشت =

error:
دقيقه
ثانیه‌

چطور 7500 فالوینگ پیج را ساده و خودکار و بدون بلاک شدن، آنفالو کنیم؟

همین الان با بهترین و جدیدترین روش
100 هزار فالوور واقعی به پیجت جذب کن

چطور هزاران فالوور فیک پیجمون رو شناسایی و حذف کنیم و پیج رو بهینه کنیم و رشد بدیم؟؟؟

همین الان برای هر تعداد اکانتی که داری 4K فالوور واقعی جذب کن

تخفیف محدود عیدانه